Nikon Imaging | ישראל | אירופה

07-11-2017

קווים מטעים: Nikon והצלם מקס לייטנר מעוותים פרספקטיבות בפולין

סדרת צילום חדשה בזווית רחבה משלבת ארכיטקטורה ופארקור עירוני, כדי להתגרות בכוח המשיכה עם תמונות מרהיבות

‏‫אמסטרדם, הולנד, 7 בנובמבר 2017 – בסדרת צילום בלעדית שמתפרסמת היום על-ידי Nikon, הצלם הגרמני מקס לייטנר מגיע לוורשה שבפולין כדי לצלם את הארכיטקטורה העכשווית והמרהיבה של העיר - עם תוספת מיוחדת.

תוך ניצול היכולת של עדשות הזווית הרחבה מדגם NIKKOR, התמונות ממחישות את הקווים המיוחדים של הארכיטקטורה המקומית, ובאותה העת משלבות את נוכחותו של אמן הפארקור המקצועי בני גראמס (‏Benni Grams), כדי לאתגר את חוקי הפרספקטיבה וליצור אשליות אופטיות. בתמונות, בני ממוקם בצורה אסטרטגית בין המבנים היפים ביותר בוורשה, בעוד מקס משחק עם קווי המבנים כדי לגרום לצופים לשאול את עצמם מה באמת קורה בתוך המסגרת.

מקס לייטנר, D850, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

מקס לייטנר, D850, AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED

ורשה ידועה בארכיטקטורה המגוונת שלה, שמשקפת את ההיסטוריה הארוכה והמגוונת של העיר. מיקומי התמונות שנבחרו מיועדים להעביר את התחושה של עיר סואנת ומודרנית, מהחלקים הפנימים של מוזיאון תולדות יהודי פולין ומוזיאון קטינסקי המפורסמים, ועד לצילומי חוץ המתארים את המבנים והגשרים של העיר מלאת החיים, וכן את מערכת הרכבת התחתית ששופצה לאחרונה.

מקס לייטנר, D850, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

מקס לייטנר, D850, AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED

מקס לייטנר סיפר על הפרויקט, ואמר "קווים מעניינים מקיפים אותנו, ותמיד נמשכתי אל הפוטנציאל של הצילום לנתח את הסביבה הזו. השימוש בקווים של ארכיטקטורה עכשווית כדי להנחות את הצופה, ולפעמים כדי לתעתע בו, מאפשר לי להפוך את הרגיל והיומיומי לייצוג חזותי חדש. השימוש בקומפוזיציה כדי לתמרן את הקווים ולהפוך אותם לאבסטרקטיים מאפשר לאתגר את תפיסת המרחב של הצופה. הגענו לוורשה כדי לראות עד כמה אנחנו יכולים למתוח את הגבולות האלה, תוך כדי הפגנת הכבוד שלנו לארכיטקטורה העכשווית והמרהיבה ברחבי העיר". 

אורך המוקד הקצר ועומק השדה העמוק של עדשות הזווית הרחבה מדגם NIKKOR אפשרו למקס לצלם את המרחבים הפנימיים הצפופים והתשתיות העצומות של ורשה, תוך שמירה על מיקוד חד לאורך כל הדרך. העדשות מושלמות לצילום ארכיטקטורה וניתן ליצור באמצעותן פרספקטיבות כפויות וקווים מנחים, כך שהתוצאה הסופית היא תמונות מרשימות במיוחד של מבנים.

במסגרת הצילומים, מקס השתמש בעדשות NIKKOR הבאות:

• AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR – זו עדשה בעלת זווית רחבה במיוחד, הכוללת הפחתת רעידות כדי לספק תמונות יציבות לחיישן וגם לעינית. העיצוב האופטי מספק רזולוציה וניגודיות מעולות בתנאים מגוונים
• AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED– זו עדשה בעלת זווית רחבה במיוחד ומפתח צמצם מהיר המיועדת למקצוענים, וכוללת ציפוי ננו-קריסטל כדי להפחית את ההשפעות של בבואה ובוהק. העדשה מספקת חדות מהקצה לפינה שיכולה להגיע לרמה גבוהה יותר מאשר עדשות שוות ערך בעלות אורך מוקד קבוע.
• AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED – זו עדשה רחבת זווית ובעלת מפתח צמצם מהיר במיוחד, המבטיחה תמונות חדות באופן יוצא מכלל גם בתנאי תאורה חלשה. בנוסף, מפתח צמצם מרבי גדול מספק תמונה בהירה בעינית, עם מנוע על-קולי שקט המאפשר מיקוד אוטומטי מהיר וחרישי.
• AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G - עדשת זווית רחבה מקצועית ובעלת אורך מוקד יחיד, עם מפתח צמצם מהיר של f/1.4. העדשה כוללת אלמנט עדשה אספרית המספק רזולוציה וניגודיות מעולות. זו עדשה עמידה ואמינה, והביצועים האופטיים שלה הופכים אותה לאפשרות המושלמת לצלמים שרוצים עדשה שעובדת קשה

מקס צילם את סדרת התמונות באמצעות מצלמה ריפלקסית דיגיטלית בפורמט FX שהיא מצלמת הדגל החדשה של Nikon, מצלמת D850.

מקס לייטנר, D850, AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

מקס לייטנר, D850, AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR

לחץ כאן לקבלת מידע נוסף.

אודות מקס לייטנר

מקס לייטנר נולד בשטוטגרט שבגרמניה, ופיתח אהבה לצילום מגיל צעיר. במהלך העשור האחרון הוא חצה את ארצות הברית, אסיה ואירופה. מקס למד לתואר ראשון באמנות יפה במכון האמנות של שיקגו, וגר בשיקגו במהלך הלימודים. באותה תקופה הוא התמקד בעיקר במגמות בסיור עירוני, ארכיטקטורה וסגנון חיים הרפתקני. לאחר חזרתו בחודש מאי 2016, מקס הקדיש את זמנו לפרויקטים אישיים ועבודות עבור לקוחות ברחבי אירופה, אסיה והמזרח התיכון. הוא תמיד מחפש מקומות יוצאי דופן ואת הייצוגים החזותיים שלהם, כחלק מהשאיפה התמידית שלו לצלם מרחבים ומקומות שלא נגישים לציבור, ולחשוף את תווי הארכיטקטורה הנסתרים שלהם.
www.maxleitner.com
www.instagram.com/maxleitner

הערכה

במהלך הצילום, מקס לייטנר השתמש בפריטי הציוד הבאים של Nikon:
• D850
• AF-S NIKKOR 16-35mm f/4G ED VR  
• AF-S NIKKOR 14-24mm f/2.8G ED
• AF-S NIKKOR 24mm f/1.4G ED
• AF-S NIKKOR 35mm f/1.4G

לקבלת מידע נוסף על המוצרים עטורי הפרסים של Nikon, בקר בכתובת www.europe-nikon.com